Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Cyfrowy Polsat przejmuje Netię i stacje Eska TV

05 grudnia 2017 | Ekonomia
źródło: Rzeczpospolita

Media i Telekomunikacja | Zakupy za w sumie około 1,4 mld zł – tak Zygmunt Solorz świętuje ćwierćwiecze istnienia swojej telekomunikacyjno-medialnej grupy. Magdalena Lemańska urszula Zielińska

Do 66 proc. akcji Netii i kanały telewizyjne stworzone przez grupę Zjednoczone Przedsiębiorstwa Rozrywkowe przejmie Cyfrowy Polsat, grupa, którą Zygmunt Solorz zaczął budować 25 lat temu.

– Nie jest to nasze ostatnie słowo, mamy jeszcze wiele pomysłów. Szczegółowe cele i założenia na najbliższe lata przedstawimy po uzyskaniu pakietu większościowego w spółce Netia, co mamy nadzieję będzie możliwe już na początku 2018 roku – zapowiada Tobias Solorz, syn miliardera, a obecnie prezes Cyfrowego Polsatu.

To było im pisane

Ile w sumie kosztować będą ogłoszone zakupy? Olga Zomer, rzeczniczka Cyfrowego Polsatu, odsyła do giełdowych komunikatów.

Na ich podstawie można szacować wartość transakcji na w sumie około 1,4 mld zł: około 1,3 mld zł grupa Solorza wydać może na zakup walorów Netii, a 103 mln zł – na aktywa telewizyjne....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10920

Wydanie: 10920

Spis treści
Zamów abonament