Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Szkolenia dla sprzedawców alkoholu i monitoring sklepów

05 grudnia 2017 | Administracja | Anna Puszkarska

Corocznie uchwalany jest gminny program profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych. Katalog zadań nim objętych, określony przez ustawodawcę, jest otwarty. Co nie oznacza, że mogą być one dowolne.

- Gmina chce, aby program profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych obejmował m.in. zadania polegające na organizowaniu szkoleń dla sprzedawców alkoholu i monitoringu ulic. Czy będzie to zgodne z przepisami?

W orzecznictwie dopuszczono objęcie programem szkoleń dla sprzedawców alkoholu. Natomiast w odniesieniu do tego, czy można przewidzieć w nim monitoring, prezentowane były rozbieżne stanowiska. Istotne znaczenie miało wyjaśnienie celu monitoringu.

W art. 41 ust. 1 ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi (dalej u.w.t.) przewidziano, że prowadzenie działań związanych z profilaktyką i rozwiązywaniem problemów alkoholowych oraz integracją społeczną...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10920

Wydanie: 10920

Spis treści
Zamów abonament