Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Obligacje nie zawiodły, akcje dopiero pokażą pazur

05 grudnia 2017 | Ekonomia
Inwestorzy poczuli się jak na tureckim kazaniu
źródło: Rzeczpospolita
Inwestorzy poczuli się jak na tureckim kazaniu

Oszczędności | Zdaniem zarządzających aktywami najbliższe miesiące na warszawskiej giełdzie będą bardziej udane niż te minione. Patrząc na wyniki funduszy, trudno w to uwierzyć. Jan morbiato

W listopadzie stopy zwrotu funduszy inwestycyjnych wyraźnie wyhamowały w porównaniu z poprzednimi miesiącami. Najwyższy średni zysk – zaledwie 1,5 proc. – przyniosły portfele akcji amerykańskich.

Fundusze nie zarabiają, choć akcje drożeją

O rozczarowaniu mogą mówić inwestujący w akcje tureckie. Nie dość, że przez osłabienie tureckiej liry do złotego omija ich hossa nad Bosforem – indeks giełdy w Stambule wzrósł o ponad 30 proc. od początku roku, to jeszcze w listopadzie musieli stawić czoła spadkom wycen jednostek uczestnictwa rzędu 11 proc.

– Od początku roku lira osłabiła się wobec złotego o niemal 24 proc. i jest głównym powodem kiepskich wyników funduszy akcji tureckich – tłumaczy Marek Buczak, dyrektor ds. rynków...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10920

Wydanie: 10920

Spis treści
Zamów abonament