Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Misja ważniejsza od zysków

05 grudnia 2017 | Ekonomia
Zmiany w statucie Enei zależą od mobilizacji instytucji finansowych
źródło: Rzeczpospolita
Zmiany w statucie Enei zależą od mobilizacji instytucji finansowych

Biznes i polityka | Enea jako kolejna spółka kontrolowana przez Skarb może wpisać bezpieczeństwo energetyczne do statutu. Chyba że zablokują to fundusze. Aneta wieczerzak-Krusińska

Propozycje wprowadzenia do statutu Enei zapisów pozwalających jej na inwestowanie w „zadania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa energetycznego" zostaną poddane pod głosowanie na zgromadzeniu akcjonariuszy 28 grudnia.

Epidemia zmian

Projekt dający formalną podkładkę do misyjnych projektów, które niekoniecznie mogą zwiększyć zyski, wygląda na inicjatywę kontrolowanej przez Skarb Państwa spółki, choć ta go nie skomentowała. Jak jednak wynika z uzasadnienia, modyfikacja statutu wynika z wytycznych zawartych m.in. w rozporządzeniu rządu ze stycznia. Wskazano tam Eneę jako firmę o istotnym znaczeniu dla gospodarki Polski.

Podobnych modyfikacji dokonały już Energa i PGE. Od ponad dekady takie zapisy są już w PGNiG. W październiku gazowy monopolista doprecyzował brzmienie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10920

Wydanie: 10920

Spis treści
Zamów abonament