Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Otworzyć sobie furtkę

05 grudnia 2017 | Sport | Stefan Szczepłek
Jacek Krzynówek, 96 meczów w reprezentacji Polski, 15 goli
autor zdjęcia: Łukasz Kalinowski
źródło: EAST NEWS
Jacek Krzynówek, 96 meczów w reprezentacji Polski, 15 goli

Były reprezentant Polski Jacek Krzynówek o dawnych mundialach i drużynie, która pojedzie na mistrzostwa do Rosji.

Rzeczpospolita: Jest pan jedynym polskim piłkarzem, który rozegrał wszystkie mecze na mistrzostwach świata w Korei, Niemczech i na mistrzostwach Europy w Austrii. Wszystkie te turnieje zakończyły się dla Polski podobnie. Co zrobić, żeby w Rosji nie popełniać takich samych błędów?

Jacek Krzynówek: Chłopaki już chyba wiedzą. Trzeba wygrać pierwszy mecz. Kiedy na Euro we Francji pokonali Irlandię Północną, z trzema punktami od razu znaleźli się w dobrej sytuacji, co wpłynęło też na atmosferę w drużynie. Otworzyli sobie furtkę.

Dlaczego wam się nie powiodło?

Każdy turniej był inny, w każdym reprezentacja miała innego trenera, za każdym razem przygotowywaliśmy się w inny sposób, a mimo to popełnione zostały podobne błędy. Treningi Jerzego Engela były bardzo ciężkie. Wtedy w reprezentacji grała większość kolegów z zagranicznych klubów, wszyscy czuliśmy w nogach ciężki sezon. Tomek Wałdoch i Tomek Hajto jeszcze później wystąpili w finale Pucharu Niemiec. Pojechaliśmy do Korei na dwa tygodnie przed pierwszym meczem, a mimo to nie mogliśmy się przestawić na inny cykl dobowy. Ja ciągle spałem. Zdarzyło mi się raz nawet z tego powodu nie pójść na trening. Zaspałem, a trener nie miał pretensji, bo widział, co się dzieje. Coś podobnego, chociaż...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10920

Wydanie: 10920

Spis treści
Zamów abonament