Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Trump a sprawa polska

05 grudnia 2017 | Kraj
Były ksiądz Jacek Międlar stał się jednym z liderów polskich narodowców
autor zdjęcia: Krzysztof Kaniewski
źródło: Reporter
Były ksiądz Jacek Międlar stał się jednym z liderów polskich narodowców

polityka | Internetowe wpisy prezydenta USA Donalda Trumpa nieoczekiwanie uskrzydliły polskich narodowców. wiktor ferfecki

Piotr Rybak to wrocławianin, który w 2015 roku podczas manifestacji przeciw imigrantom spalił kukłę Żyda. Sąd skazał go za to na trzy miesiące więzienia. Początkowo miał wykonywać karę w systemie dozoru elektronicznego, ale ostatecznie z powodu kolejnych antysemickich ekscesów trafił do więzienia, i to na oddział zamknięty.

„Free Piotr Rybak" (ang. „Uwolnić Piotra Rybaka") – to z kolei koszulka, w której wystąpiła w filmie zamieszczonym na Facebooku Jayda Fransen ze skrajnie prawicowej organizacji Britain First, najsłynniejsza ostatnio Brytyjka na świecie.

Zyskała rozgłos po tym, gdy w ubiegłym tygodniu prezydent USA Donald Trump udostępnił na Twitterze trzy opublikowane przez nią filmy o jawnie antyislamskiej wymowie. Widać na nich m.in. muzułmanina rozbijającego figurę Matki Boskiej....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10920

Wydanie: 10920

Spis treści
Zamów abonament