Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ubywa zielonej energii

05 grudnia 2017 | Ekonomia
Regulacje zablokowały potencjał wiatraków
źródło: Rzeczpospolita
Regulacje zablokowały potencjał wiatraków

Energetyka | Podczas gdy politycy obchodzą górnicze święto, GUS publikuje dane o dramatycznie niskim udziale OZE w polskim rynku energii. Aneta Wieczerzak-Krusińska

Opublikowane właśnie statystyki GUS nie są tak kolorowe, jak wizje nowych kopalń na Śląsku, snute z okazji Barbórki przez ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego. Udział odnawialnych źródeł energii w finalnym jej zużyciu w 2016 r. sięgnął 11,3 proc. i po raz pierwszy był niższy niż w poprzednich latach. Cofnęliśmy się do poziomu sprzed 2013 r.

– Ten rok zakończymy na jeszcze niższym poziomie. Na koniec 2017 r. może to być ok. 11 proc. – prognozuje Grzegorz Wiśniewski, prezes Instytutu Energetyki Odnawialnej.

Tymczasem w 2020 r., zgodnie z unijnymi zobowiązaniami, powinniśmy mieć przynajmniej 15 proc. udziału. Bruksela powie „sprawdzam" już w przyszłym roku. O tym, że tego testu nie zdamy, eksperci ostrzegają od miesięcy. Ministerstwo...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10920

Wydanie: 10920

Spis treści
Zamów abonament