Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Technologie kształtują księgowych przyszłości

28 lutego 2018 | Dobra Firma

Rola księgowego wzrasta, pod warunkiem, że wraz z rozwojem technologii zawód będzie ewaluował w kierunku umiejętności i kompetencji w posługiwaniu się nowymi narzędziami i efektywnym wykorzystaniem ich w firmie.

Większość nowych koncepcji i wynalazków było najpierw rewolucją, która z czasem przekształcała się w ewolucję. Rewolucję stanowił z pewnością traktat Luca Pacioli „Tractatus XI Summa de Arithmetica, Geometria, Proportioni et Proportionalita" z 1494 r., i, co do zasady, przedstawione w nim reguły (zwłaszcza zapis dwustronny) obowiązują do dziś.

Outsourcing to odpowiedź na potrzeby małych firm

Jeśli popatrzeć całościowo na rachunkowość i przyjrzeć się trzem jej aspektom: finansowemu, zarządczemu i podatkowemu, to obszar podatkowy – jako związany z raportami przekazywanymi fiskusowi – pierwszy uległ przeobrażeniom na fali outsourcingu usług. Jest to bardzo naturalne, zwłaszcza w przypadku mniejszych podmiotów, gdyż ma na celu zmniejszenie kosztów związanych z prowadzeniem firmy. W efekcie bardzo zyskały na popularności biura rachunkowe, przez lata specjalizujące się przede wszystkim w ewidencji dla celów podatkowych (książki przychodów i rozchodów).

System w biurze...

Nieodzowny element w prowadzeniu efektywnej rachunkowości wielu podmiotów przez stosunkowo niewielką liczbę księgowych stanowią systemy informatyczne. To wykwalifikowani księgowi, będący często doradcami przedsiębiorcy, decydują o wyborze systemu, z którego będą w pracy korzystały działy finansowo-księgowe, a także...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10989

Wydanie: 10989

Spis treści

Monitor Księgowość i Podatki

Zamów abonament