Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wielkie katastrofy i przekręty finansowe

28 lutego 2018 | Sądy i Prokuratura | Agata Łukaszewicz
Biurowiec Wojewódzki, wybudowany w 1985 roku, jest siedzibą wielu instytucji, w tym kilku prokuratur. W planach jest postawienie nowego gamchu prokuratury w Katowicach -Załężu
autor zdjęcia: Tomasz Jodłowski
źródło: Fotorzepa
Biurowiec Wojewódzki, wybudowany w 1985 roku, jest siedzibą wielu instytucji, w tym kilku prokuratur. W planach jest postawienie nowego gamchu prokuratury w Katowicach -Załężu

Prokuratura Regionalna w Katowicach obejmuje obszar właściwości czterech prokuratur okręgowych w: Bielsku-Białej, Częstochowie, Gliwicach i Katowicach, którym podlega 36 prokuratur rejonowych. W katowickiej Prokuraturze Regionalnej oraz jednostkach jej podległych pracuje 713 prokuratorów, 42 asesorów i 64 asystentów prokuratora, 722 urzędników oraz 146 innych pracowników.

Sprawa o wpływy

Wpływ spraw karnych, zarejestrowanych w repertorium „Ds", wyniósł 125 566, zaś spraw pozakarnych (cywilnych i administracyjnych) – 13 010. Liczby te nie odzwierciedlają wszystkich spraw zarejestrowanych i prowadzonych w prokuraturach regionu katowickiego. I tak, spraw z zakresu informacji publicznej „Ip" zarejestrowano 623. Tylko w Prokuraturze Regionalnej w Katowicach w rejestrze „Dsn" (nadzór nad postępowaniem prowadzonym przez jednostki podległe) zarejestrowano 535 spraw, a w rejestrze „Ko" (korespondencja ogólna, w tym odpowiedzi na skargi i wnioski obywateli) – 1215.

PR w Katowicach nadzoruje także postępowania wykraczające poza ramy finansów i szeroko pojętego obrotu...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10989

Wydanie: 10989

Spis treści

Monitor Księgowość i Podatki

Zamów abonament