Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

1,7 mln Jednolitych Plików Kontrolnych już u fiskusa

28 lutego 2018 | Prawo | Przemysław Wojtasik

rozliczenia | Najmniejsi przedsiębiorcy poradzili sobie z wysyłką elektronicznych ewidencji VAT. Zdecydowana większość przekazała je w terminie.

1,7 mln VAT-owskich Jednolitych Plików Kontrolnych trafiło do fiskusa. Ministerstwo Finansów szacuje, że z obowiązku wywiązało się około 93–95 proc. firm. Jednocześnie zapowiada, że na razie nie będzie karać tych, którzy nie zdążyli w terminie.

JPK_VAT to zestaw informacji o zakupach i sprzedaży wynikających z ewidencji za dany miesiąc (w określonym układzie i formacie). Do tej pory składały go duże, średnie i małe firmy. Ministerstwo Finansów szacowało, że do 26 lutego JPK powinno wysłać po raz pierwszy około półtora miliona najmniejszych przedsiębiorców.

Ministerialne aplikacje albo usługi księgowych

– Z naszych danych wynika, że zdecydowana większość wywiązała się z tego obowiązku, mamy w sumie 1,7 mln złożonych JPK_VAT. Część plików jest jeszcze przetwarzana przez nasz system, odrzuconych z powodu błędów zostało tylko 78 tys. – powiedział „Rzeczpospolitej" wiceminister...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10989

Wydanie: 10989

Spis treści

Monitor Księgowość i Podatki

Zamów abonament