Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ujawnianie danych niefinansowych: zaktualizowany KSR

28 lutego 2018 | Dobra Firma | Tomasz Diering

Zmiany w ustawie o rachunkowości obligują największe jednostki do ujmowania w sprawozdaniu z działalności oświadczenia na temat informacji niefinansowych. Do nowych wymogów poświęcony temu zagadnieniu KSR nr 9.

Ustawa z 15 grudnia 2016 r. o zmianie ustawy o rachunkowości jest odpowiedzią na implementację przez Polskę dyrektywy unijnej 2014/95/UE, zmieniającej dyrektywę 2013/34/UE, która była odniesieniem do ujawnień informacji niefinansowych informacji dotyczących różnorodności przez niektóre duże jednostki oraz grupy kapitałowe. Aktualizacja Krajowego Standardu Rachunkowości nr 9 „Sprawozdanie z działalności" ma charakter uzupełniający względem ustawy o rachunkowości (dalej: uor). Zgodnie z jej art. 10 ust. 3, w sprawach nieuregulowanych przepisami uor, można stosować krajowe standardy rachunkowości, a jeśli odpowiedniego nie ma – standard międzynarodowy. Zaktualizowany standard, przyjęty uchwałą Nr 22/2017 Komitetu Standardów Rachunkowości z 19 grudnia 2017 r., ma zastosowanie po raz pierwszy do sprawozdań finansowych sporządzonych za rok obrotowy rozpoczynający się od 1 stycznia 2017 r.

Implementowane przepisy mają na celu zwiększenie transparentności informacji w obszarze społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw, prezentowanych w sprawozdaniach z działalności (w formie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10989

Wydanie: 10989

Spis treści

Monitor Księgowość i Podatki

Zamów abonament