Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Diesle w Niemczech mogą nie wjechać do miast

28 lutego 2018 | Ekonomia
Najwięcej aut sprzedaje w europie volkswagen
źródło: Rzeczpospolita
Najwięcej aut sprzedaje w europie volkswagen

Niemieckie miasta mogą zakazać wjazdu do centrum pojazdom z dieslem. Wtorkowy wyrok Federalnego Sądu Administracyjnego w Lipsku mocno uderzy w branżę motoryzacyjną.

Sąd federalny odrzucił apelacje, jakie od wyroków lokalnych sądów w Dusseldorfie i Stuttgarcie aprobujących zakazy dla diesli starszej generacji wniosły niemieckie kraje związkowe Nadrenia Północna-Westfalia i Badenia-Wirtembergia. Przewodniczący składu sędziowskiego Andreas Kormbacher stwierdził, że lokalne władze w ramach działań zmierzających do poprawy jakości powietrza mają prawo do samodzielnego wprowadzania takich zakazów.

Krytycznie do decyzji sądu odniósł się Związek Niemieckich Miast i Gmin, nazywając ją herezją. Z kolei przedstawiciele niemieckiego rządu już zapowiedzieli, że będą zapobiegać zakazom. – Moim celem jest i pozostanie, by zakazy nie weszły w życie. Możemy oczyścić powietrze za pomocą innych środków – powiedziała minister...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10989

Wydanie: 10989

Spis treści

Monitor Księgowość i Podatki

Zamów abonament