Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Plany rządu będą kosztowne

28 lutego 2018 | Prawo | Mateusz Rzemek

Świadczenia | Pracodawcy i instytucje finansowe z własnej kieszeni sfinansują działanie Pracowniczych Planów Kapitałowych.

Po tym, jak rząd upublicznił projekt powołujący do życia Pracownicze Plany Kapitałowe, pracodawcy zabrali się do analizowania nowych przepisów, bo oznaczają dla nich nowe obowiązki i związane z nimi koszty.

– Większość pytań przedsiębiorców dotyczy kosztów związanych z funkcjonowaniem nowego systemu – mówi Łukasz Kozłowski, ekspert Pracodawców RP. – Nie chodzi tu tylko o 1,5 proc. składki, jaką pracodawca będzie musiał dołożyć do składki pracownika, ale także o koszty administrowania tym nowym systemem.

A tych może być całkiem sporo. Pracownicy będą mogli przystępować do oszczędzania i rezygnować z niego. Osoby zmieniające miejsce pracy będą przechodziły do nowej firmy z pieniędzmi zgromadzonymi na funduszu wybranym przez poprzedniego pracodawcę. Poza tym ustawa przewiduje autozapis wszystkich ubezpieczonych do PPK raz na dwa lata.

Do nowych kosztów...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10989

Wydanie: 10989

Spis treści

Monitor Księgowość i Podatki

Zamów abonament