Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Polska dopiero zaczyna latać

28 lutego 2018 | Ekonomia
źródło: materiały prasowe

Janusz Niedziela Prowadzimy duże inwestycje, jak nasz nowy kampus w Regułach, dokąd planujemy przenieść działalność operacyjną. Ale nie brakuje nam dylematów inwestycyjnych – mówi prezes Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej.

Rz: Szef europejskiej agencji Eurocontrol powiedział, że rozpoczynający się z końcem marca sezon letni nie powinien być uciążliwy dla pasażerów. Ma być mniej strajków kontrolerów, a jeśli nastąpią jakieś opóźnienia, to związane z przepustowością lotnisk. Czy to samo można powiedzieć o Polsce?

Rzeczywiście strajki w Europie to specjalność niektórych zachodnich agencji. Ale i w centrum Europy ruch jest wyjątkowo gęsty. Jego nasilenie i operacje na lotniskach powodują, że porty coraz częściej nie są w stanie obsługiwać samolotów w należytym harmonogramie. Rzeczywiście można się spodziewać opóźnień na lotniskach, ale nie sądzę, żeby w Polsce miały nastąpić utrudnienia. Wciąż jeszcze mamy zapas przepustowości w większości portów. Praktycznie jedynym, gdzie występują kłopoty z przepustowością, jest Lotnisko Chopina. Tam mogą wystąpić drobne utrudnienia.

Ale ostatnie lato jednak było bardzo trudne.

Było trudne, bo ruch dynamicznie rośnie, w związku z tym musimy doskonalić swoje narzędzia i umiejętności. Dzięki temu udało nam się zejść z opóźnieniami poniżej pułapu, jaki nam wyznaczono i w tej chwili te wartości są już marginalne. Gdyby więc udało nam się przy rosnącym ruchu utrzymać dotychczasowy tryb pracy, sądzę, że i ten rok będzie dla nas dobry.

Mamy jednak piłkarski mundial w Rosji, czyli polskie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10989

Wydanie: 10989

Spis treści

Monitor Księgowość i Podatki

Zamów abonament