Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Niech to święto nie dzieli

28 lutego 2018 | Rzecz o polityce | Sławomir Sowiński

Ograniczenie handlu | Wolna niedziela to szansa, byśmy budowali wspólnotę.

Wraz ze zbliżaniem się 1 marca, gdy w życie wejść ma ustawa ograniczająca w Polsce niedzielny handel, nasilają się w tej sprawie różne spekulacje, spory i polemiki. Z jednej strony, do głosów krytykujących ograniczenie niedzielnego handlu dołączają te mówiące o nieskuteczności i możliwości obchodzenia nowych przepisów, co wywołać ma chaos i zamieszanie. Z drugiej strony, mamy determinację inicjatorów zmian i deklarację, że „rząd nie zawaha się znowelizować ustawy ograniczającej handel w niedzielę, jeśli taka potrzeba wystąpi".

Jednym słowem, możemy zakładać, że społeczna batalia o ochronę w Polsce niedzielnego święta 1 marca się nie zakończy, tylko wejdzie w swą praktyczną, decydującą być może fazę. Nie powtarzając tu dobrze znanych argumentów obu stron niedzielnego sporu, a także nie przesądzając o jego rozstrzygnięciu, dziś warto wspólnie zastanowić się jednak nad możliwymi scenariuszami, jakie czekają nas w pierwszych tygodniach i miesiącach obowiązywania nowych przepisów.

Dwa scenariusze

Wybór, przed którym stoimy, rysuje się dość jasno. Z jednej strony możliwa wydaje się niestety...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10989

Wydanie: 10989

Spis treści

Monitor Księgowość i Podatki

Zamów abonament