Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Assange: anarchista czy narcyz?

23 kwietnia 2019 | Rzecz o prawie | Anna Nowacka-Isaksson

W Szwecji działalność założyciela WikiLeaks ma wielu zwolenników.

Założyciel WikiLeaks i programista Julian Assange został nazwany przez prezydenta Ekwadoru Lenina Moreno „ kamieniem w bucie". I w końcu odebrano mu prawo azylu.

Dlaczego? Bo zaczął ujawniać informacje o prywatnym życiu Moreno, „wielokrotnie łamał międzynarodowe konwencje" , poza tym zarzucano mu, że nie sprząta po swoim kocie w dyplomatycznej placówce.

Po prawie siedmiu latach schronienia w ambasadzie Ekwadoru w Londynie Assange dał się z niej wywlec policjantom w cywilu w dramatycznych okolicznościach. Aktywista internetowy został aresztowany za złamanie zasad kaucji, za co najwyższa kara w Wielkiej Brytanii wynosi rok więzienia. Jednocześnie USA zażądały ekstradycji australijskiego założyciela WikiLeaks, portalu, który ujawnił już w 2010 r. setki tysięcy tajnych dokumentów, w tym film, jak amerykańscy żołnierze...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11338

Wydanie: 11338

Spis treści
Zamów abonament