W skrócie

23 kwietnia 2019 | Sport

∑ Paris Saint-Germain mistrzem Francji. Było to pewne już od dawna, a decydujące punkty PSG wywalczyło, wygrywając z Monaco 3:1. Trzy gole w tym spotkaniu zdobył Kylian Mbappe.

∑ Borussia nie traci dystansu. Zespół z Dortmundu wygrał wyjazdowy mecz z  Freiburgiem 4:0 i wciąż ma tylko jeden punkt straty do prowadzącego w Bundeslidze Bayernu. Monachijczycy wygrali 1:0 z Werderem Brema. Gola w 75. minucie zdobył Niklas Suele.

∑ Liverpool odpowiedział Manchesterowi City. Po sobotnim zwycięstwie zespołu z Manchesteru nad Tottenhamem 1:0 (gol Phila Fodena w 5. minucie) Liverpool musiał wygrać w Cardiff, jeśli chciał zachować pozycję lidera Premier League. Wygrał 2:0, ma dwa punkty przewagi nad Manchesterem City, ale rywale rozegrali o jeden mecz mniej.

∑ Trzy gole Karima Benzemy. Real Madryt wygrał na Santiago Bernabeu z Athletikiem Bilbao 3:0 i wciąż zajmuje trzecie miejsce w lidze. We wszystkich rozgrywkach tego sezonu francuski napastnik ma już na koncie 30 bramek. —d.s.

Wydanie: 11338