Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Grzywna w celu przymuszenia musiała być wysoka

23 kwietnia 2019 | Dobra Administracja | Danuta Frey

Działania przedsiębiorcy miały na celu wydłużenie czasu funkcjonowania hali namiotowej – uznał sąd. DANUTA FREY

Zamiar ustawienia hali namiotowej został zgłoszony prezydentowi Łodzi w lutym 2016 r. Prezydent miasta powiadomił, że nie wnosi sprzeciwu na ustawienie obiektu na 120 dni, tj. do 28 lipca 2016 r. Termin dawno minął, lecz namiot nadal stał. Od daty, w której powinien być rozebrany lub przeniesiony w inne miejsce do wystawienia tytułu wykonawczego, którym skierowano do egzekucji obowiązek usunięcia namiotu, upłynęło 596 dni, a łącznie hala była do tej pory była eksploatowana przez 716 dni. Sześciokrotnie wydłużony został więc okres, wskazany w zgłoszeniu.

Kolegium nie przekonane

Przepisy ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji nie przewidują możliwości wydania nakazu rozbiórki przez organy egzekucyjne. Obowiązek wykonania rozbiórki wynika bezpośrednio z art. 3 § 1 tej ustawy. Prezydent Łodzi skorzystał więc z innego środka egzekucyjnego, i nałożył na przedsiębiorcę 10 tys....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11338

Wydanie: 11338

Spis treści
Zamów abonament