Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rosną wydatki biznesu na wspieranie sportu

23 kwietnia 2019 | Ekonomia | Tomasz Furman
Orlen wyda w tym roku 10 mln zł na wsparcie startów  Roberta Kubicy w F1 w bolidzie teamu Williams.
źródło: Shutterstock
Orlen wyda w tym roku 10 mln zł na wsparcie startów Roberta Kubicy w F1 w bolidzie teamu Williams.
źródło: Rzeczpospolita

Najwięcej pieniędzy na sponsoring różnych dyscyplin w Polsce przeznaczają branże: energetyczna, paliwowa i finansowa. Szczególnie chętnie inwestują w piłkę nożną, siatkówkę i sporty motorowe.

 

W ubiegłym roku wartość polskiego rynku sponsoringu sportowego wyniosła 916,1 mln zł, co oznaczało jego zwyżkę o 5,2 proc. – wynika z najnowszego raportu firmy badawczo-doradczej Sponsoring Insight. To drugi z rzędu rok wzrostu. Trend taki powinien utrzymać się jeszcze przynajmniej przez dwa lata. W 2020 r. specjaliści oczekują przekroczenia bariery 1 mld zł.

– W najbliższej przyszłości czeka nas trudna walka o nowego kibica: zachęcenie go do oglądania wydarzeń sportowych na ekranie i przede wszystkim na stadionie – twierdzi Karol Lejman, prezes agencji sportowej One Sport. Dodaje, że rozwój technologii i szeroka dostępność transmisji sprawiły, że wymagania wzrastają i jednym z głównych zadań organizacji będzie zbudowanie atrakcyjnej, niepowtarzalnej i nieodtwarzalnej za pomocą jakiegokolwiek przekazu cyfrowego oferty dla konsumentów.

Wartość rynku mają podnosić zwłaszcza krajowe rozgrywki w piłce nożnej. We wspieranie tej dyscypliny w ubiegłym roku zaangażowały się PKO BP i Coca-Cola. Należy również pamiętać, że za rok odbędą się w Tokio kolejne letnie igrzyska olimpijskie, które powinny spowodować wzrost zainteresowania sponsoringiem polskich...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11338

Wydanie: 11338

Spis treści
Zamów abonament