Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dieta radnego to jest wynagrodzenie

23 kwietnia 2019 | Dobra Administracja | Anna Puszkarska

Rada gminy określa zasady, na jakich radnemu przysługuje dieta. Przy ustalaniu wysokości diet, rada bierze pod uwagę funkcje pełnione przez radnego, z uwzględnieniem sytuacji, gdy radny nie wykonuje obowiązków wynikających z tych funkcji.

- Radny jest na ogół obecny na sesjach rady gminy i posiedzeniach komisji, do której został powołany, ale zdarza się, że nie bierze udziału w głosowaniach. Czy można ukarać go obniżeniem diety za nieoddanie głosu?

Nie.

W myśl art. 25 ust. 4 ustawy o samorządzie gminnym (dalej u.s.g.) na zasadach ustalonych przez radę gminy radnemu przysługują diety oraz zwrot kosztów podróży służbowych. Zgodnie z art. 25 ust. 6 u.s.g. oraz rozporządzeniem Rady Ministrów w sprawie maksymalnej wysokości diet radnemu przysługują obecnie w ciągu miesiąca diety w wysokości do:...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11338

Wydanie: 11338

Spis treści
Zamów abonament