Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Innowacje są niezbędne

23 kwietnia 2019 | Dodatki Jednodniowe

Transformacja energetyczna zmierzająca w stronę odnawialnych źródeł energii, wykorzystujących zasoby takie jak energia słoneczna czy wiatrowa, wpłynie korzystnie na nasze zdrowie i klimat.

Powstaje wiele nowoczesnych rozwiązań, jednak równie ważne jest rozsądne gospodarowanie zużyciem energii przez każdego z nas.

– Popularne staje się instalowanie przydomowych pomp ciepła, paneli fotowoltaicznych czy – przy niestety mało korzystnym obecnie prawie – farm wiatrowych. Istotnym trendem jest także decentralizacja produkcji energii oraz energetyka prosumencka, czyli bycie zarówno konsumentem, jak i producentem energii z przydomowego źródła – mówi Weronika Michalak, dyrektorka polskiego oddziału organizacji Health and Environment Alliance (HEAL Polska), analizującej wpływ czynników środowiskowych na zdrowie publiczne.

Prężnie rozwija się...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11338

Wydanie: 11338

Spis treści
Zamów abonament