Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Emerytalna trzynastka Kaczyńskiego bez granic

23 kwietnia 2019 | Kraj | Izabela Kacprzak

PiS chciał kupić głosy polskich emerytów przed eurowyborami. Ale tak napisał ustawę, że tysiąc złotych dostaną także cudzoziemcy.

 

Za kilka dni ruszy wypłata świadczeń dla emerytów i rencistów oraz osób pobierających świadczenia przedemerytalne w ramach programu Emerytura+. Intencją rządu, jak podkreślał premier, była „poprawa losu polskich emerytów". Okazuje się jednak, że rząd wypłaci trzynastki także tysiącom cudzoziemców, którzy nawet nie mieszkają w Polsce, m.in. Ukraińcom.

Ustawa nie postawiła bowiem przed beneficjentem ani obowiązku mieszkania w Polsce, ani posiadania polskiego obywatelstwa. Taki wymóg PiS postawił w ustawie o 500+ dla dzieci cudzoziemców – wypłaca je tym dzieciom, które mieszkają w Polsce (świadczenie pobiera ponad 4,5 tys. ukraińskich dzieci w Polsce). – Przepisy nie uzależniają...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11338

Wydanie: 11338

Spis treści
Zamów abonament