Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Oszczędności płynące ze Słońca

23 kwietnia 2019 | Dodatki Jednodniowe

Jest praktycznie bezobsługowa, 
charakteryzuje się niskimi kosztami eksploatacji, 
a urządzenia pracują wiele lat – energia ze Słońca 
pomoże ustabilizować opłaty za prąd w firmie.

Instalacja fotowoltaiczna wykorzystuje naturalne promieniowanie słoneczne i przekształca je w energię elektryczną, którą można spożytkować w dowolny sposób. To popularne rozwiązanie na zachodzie Europy, a zwłaszcza w Niemczech.

Według raportu Deloitte „Serious business: Corporate procurement rivals policy in driving growth of renewable energy", nawet 48 proc. małych i średnich firm w Stanach Zjednoczonych w 2017 r. pracowało nad pozyskaniem zielonej energii. Wzrost znaczenia OZE można obserwować także w sektorze MŚP w Polsce. O ile nie wszędzie są warunki, by pozyskać energię z wody czy wiatru, o tyle zdecydowanie mniej wymagająca jest fotowoltaika, a więc wytwarzanie jej bezpośrednio dzięki promieniom słonecznym.

– Warto zwrócić uwagę na liczne zalety fotowoltaiki. Jest ona praktycznie bezobsługowa, charakteryzuje się niskimi kosztami eksploatacji, a urządzenia pracują wiele lat – podkreśla Anna Żyła, główny ekolog Banku Ochrony Środowiska. – Produkując energię z paneli fotowoltaicznych, nie musimy obawiać się także, że jej nadmiar nie zostanie wykorzystany. Zgodnie z przepisami prawa, wyprodukowane nadwyżki odbiorca...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11338

Wydanie: 11338

Spis treści
Zamów abonament