Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Świat produkuje za dużo ubrań, czas na zmiany

23 kwietnia 2019 | Ekonomia | Paweł Mazurkiewicz
źródło: Rzeczpospolita

Branża odzieżowa zdecydowanie zmienia zasady korzystania z materiałów: coraz więcej surowców do produkcji ubrań pochodzi z odzysku. Pojawiają się też nowe, np. roślinne zamienniki skóry.

 

Po eksplozji tzw. szybkiej mody, kiedy sieci handlowe wprowadzały obok głównych kolekcji sezonowych jeszcze wiele krótkich linii, okazało się, że branża zalewa świat masą towaru, który często ląduje na wysypiskach śmieci. Szybko przyszła refleksja, że taka sytuacja musi się zmienić, bo jeśli każda osoba w krajach rozwiniętych miesięcznie kupi kilka sztuk ubrań, rocznie w skali całego globu oznacza to produkcję na niewyobrażalnie wielką skalę i równie wielki popyt na surowce.

Dlatego firmy zaczęły coraz mocniej wchodzić w przerabianie raz wykorzystanych produktów. Tak powstał np. jeans z odzysku. Pojawiły się też...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11338

Wydanie: 11338

Spis treści
Zamów abonament