Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nie można przepisywać ustawy do regulaminu parku

14 maja 2019 | Dobra Administracja | Mateusz Adamski

Ustanawiając akt prawa miejscowego organ stanowiący gminy jest ograniczony obowiązującym porządkiem prawnym – przypomniał sąd.

Prokurator rejonowy zaskarżył do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Szczecinie uchwałę Rady Miejskiej w Kamieniu Pomorskim wprowadzającą regulamin korzystania z parku miejskiego im. Papieża Jana Pawła II. Domagał się stwierdzenia jej nieważności ze względu na istotne naruszenie prawa. Miało ono polegać na wprowadzeniu do regulaminu zakazów, które zostały już uregulowane wprost lub można je wyinterpretować z przepisów obowiązujących – zawartych w aktach rangi ustawowej czy w innych aktach prawa miejscowego.

Prokurator zakwestionował również umieszczenie w uchwale normy informującej o tym, że wprowadzenie tego regulaminu ułatwi Policji oraz organom gminy egzekwowanie zachowania ładu i porządku na terenie parku, w sytuacji gdy to stwierdzenie nie wchodzi w skład "zasad i trybu korzystania z gminnych obiektów i urządzeń użyteczności publicznej".

Akt prawa miejscowego...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11354

Wydanie: 11354

Spis treści
Zamów abonament