Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Mosbacher uspokaja sojuszników

14 maja 2019 | Świat | Jędrzej Bielecki
Beniamin Netanjahu kompletuje rząd. Dostaną się do niego tylko ci, co się wyróżnią. Także w sprawie restytucji mienia ofiar Zagłady w Polsce
źródło: Shutterstock
Beniamin Netanjahu kompletuje rząd. Dostaną się do niego tylko ci, co się wyróżnią. Także w sprawie restytucji mienia ofiar Zagłady w Polsce

Izrael nie mógł wybrać gorszego momentu na rozmowy o restytucji mienia ofiar Holokaustu. Ameryka próbuje zapobiec katastrofie.

Lili Haber, przewodniczącą Związku Osób Wywodzących się z Polski w Izraelu, zamurowało, gdy podczas obchodów 3 maja w Ambasadzie RP usłyszała od izraelskich dyplomatów, że w najbliższych dniach do Warszawy udaje się delegacja Ministerstwa Równości Społecznej, instytucji, która została powołana do egzekucji roszczeń majątkowych na całym świecie.

– Tak delikatne kwestie załatwia się po cichu. I nie na kilkanaście dni przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Ale dyrektor generalny tego ministerstwa Avi Cohen i minister Gila Gamliel nie rozumieją, jaki to jest w Polsce czuły temat – mówi „Rzeczpospolitej".

Tajne spotkanie

W sobotę pod hasłami powstrzymania rzekomej groźby wymuszenia na Polsce setek miliardów dolarów rekompensat przez organizacje żydowskie wspierane przez Stany Zjednoczone przeszła przez centrum Warszawy manifestacja środowisk narodowych. Co ważniejsze, na fali tych samych postulatów rosną notowania Konfederacji, co musi niepokoić PiS.

W poniedziałek na wiadomość, że rozmawia z dziennikarzem „Rzeczpospolitej", minister Gamliel odłożyła słuchawkę. To być może sygnał,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11354

Wydanie: 11354

Spis treści
Zamów abonament