Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Środki na pomoc dla stowarzyszenia trzeba zaplanować w budżecie powiatu

14 maja 2019 | Dobra Administracja | Marcin Nagórek

Skoro z przepisów nie wynika upoważnienie do podjęcia uchwały w sprawie pomocy finansowej dla stowarzyszenia prowadzącego terapię zajęciową, to rada powiatu nie ma umocowania do działalności legislacyjnej.

Nasza rada powiatu chce wspomóc finansowo dotacją stowarzyszenie, które prowadzi warsztaty terapii zajęciowej. Czy właściwe będzie podjęcie odrębnej uchwały przez radę z powołaniem się m.in. na art. 4 ust. 1 pkt 5 ustawy o samorządzie powiatowym, art. 221 ust. 1 ustawy o finansach publicznych oraz art. 35a ust. 1 pkt 8 ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnieniu osób niepełnosprawnych?

Nie.

Trudno znaleźć jednoznaczną odpowiedź na pytanie zarówno w przywołanych regulacjach, jak i w innych przepisach wskazanych ustaw. Niezbędna jest w tym zakresie analiza systemowa przywołanych przepisów. I tak, w pierwszej kolejności warto wspomnieć o istocie funkcjonowania tzw. warsztatów terapii zajęciowej. Zgodnie z art. 10 pkt 1 ustawy z 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych – do podstawowych form...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11354

Wydanie: 11354

Spis treści
Zamów abonament