Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Usługi komórkowe mogą drożeć

14 maja 2019 | Ekonomia | Urszula Zielińska
źródło: Rzeczpospolita

Nowy plan mobilny 
z usługami bez limitu od Orange jest o kilka złotych droższy niż poprzedni. Telekomy próbują się wyrwać 
z zaklętego kręgu niskich cen.

 

„Polski rynek telekomunikacyjny jest bardzo konkurencyjny. Czasem kawa na mieście kosztuje tyle co miesięczny abonament z usługami bez limitu do smartfona. Nie ma na nim miejsca na dalsze obniżki" – powtarzają jak mantrę szefowie krajowych operatorów telekomunikacyjnych i marzą, aby konsumenci to zrozumieli albo chociaż chętniej wybierali pakiety usług, wzbogacone o serwisy muzyczne, internetową telewizję czy dodatkowy pakiet transmisji danych. Ponieważ zyski telekomów w perspektywie kilku lat mocno stopniały, a przed nimi budowa sieci nowej generacji – 5G i światłowodów – pytanie, które coraz częściej słychać, brzmi: czy abonenci są gotowi zaakceptować podwyżki.

Więcej za więcej

Testuje to właśnie Orange Polska. Operator kierowany przez Jeana-Francois Fallachera zaryzykował i we wprowadzonych w poniedziałek nowych planach dla telefonii mobilnej podniósł o 5 zł miesięczny abonament za najtańszy zestaw podstawowych usług bez limitu i pakiet transmisji danych. Wcześniej za taką konstrukcję usług telekom życzył sobie minimum 39,99 zł (uwzględniając rabat za zgodę na przesyłanie rachunku drogą elektroniczną – tzw. e-fakturę – oraz rabat za zgody marketingowe). Obecnie taki najtańszy abonament to koszt 45 zł. Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange, nie przeczy, że tak właśnie jest. Decyzję o podwyżce komentuje, przekuwając ją w dbałość o...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11354

Wydanie: 11354

Spis treści
Zamów abonament