Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Miasta muszą być dla wszystkich

14 maja 2019 | Ekonomia | Anna Cieślak-Wróblewska
Miasta także muszą dbać  o środowisko – zgodzili się uczestnicy panelu „Miasta, metropolie, regiony – dylematy zrównoważone- go wzrostu”
autor zdjęcia: TOMASZ JODŁOWSKI
źródło: Fotorzepa
Miasta także muszą dbać o środowisko – zgodzili się uczestnicy panelu „Miasta, metropolie, regiony – dylematy zrównoważone- go wzrostu”

Zmiany klimatyczne, rosnące oczekiwania co do jakości usług publicznych, migracje
do wielkich miast – na takie wyzwania władze samorządowe muszą odpowiadać już dziś.

 

– Rozmawiałem ostatnio z inwestorem, który na lokalizację swojego projektu wybrał Wiedeń zamiast Warszawy. Okazało się, że jego decyzja podyktowana była dbałością o pracowników, by mieli dostęp do wysokiej jakości usług w zakresie zdrowia, edukacji, kultury, transportu, ochrony środowiska itp. – mówił Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju podczas panelu „Miasta, metropolie, regiony – dylematy zrównoważonego wzrostu".

Wypowiedź prezesa Borysa dosyć dobrze oddaje wyzwania, przed jakimi stoją władze publiczne. Miasta muszą służyć mieszkańcom, muszą być atrakcyjnym miejscem do życia, do pracy i mieszkania, wypoczynku, rozwoju osobistego.

– Musimy zapobiegać degradacji tkanki miejskiej, to nasz priorytet rozwojowy – podkreślał Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego. Przypominał, że wedle...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11354

Wydanie: 11354

Spis treści
Zamów abonament