Miasta muszą być dla wszystkich
Zmiany klimatyczne, rosnące oczekiwania co do jakości usług publicznych, migracje do wielkich miast – na takie wyzwania władze samorządowe muszą odpowiadać już dziś.
– Rozmawiałem ostatnio z inwestorem, który na lokalizację swojego projektu wybrał Wiedeń zamiast Warszawy. Okazało się, że jego decyzja podyktowana była dbałością o pracowników, by mieli dostęp do wysokiej jakości usług w zakresie zdrowia, edukacji, kultury, transportu, ochrony środowiska itp. – mówił Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju podczas panelu „Miasta, metropolie, regiony – dylematy zrównoważonego wzrostu".
Wypowiedź prezesa Borysa dosyć dobrze oddaje wyzwania, przed jakimi stoją władze publiczne. Miasta muszą służyć mieszkańcom, muszą być atrakcyjnym miejscem do życia, do pracy i mieszkania, wypoczynku, rozwoju osobistego.
– Musimy zapobiegać degradacji tkanki miejskiej, to nasz priorytet rozwojowy – podkreślał Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego. Przypominał, że wedle...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta