Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Prawo do odliczenia VAT od inwestycji w infrastrukturę rekreacyjną

11 czerwca 2019 | Dobra Administracja | Janina Fornalik

Gmina nie będzie miała prawa do odliczenia podatku naliczonego, ponieważ nie będzie ona działać jako podatnik VAT, a towary i usługi nabyte w celu realizacji inwestycji nie będą służyć do wykonywania czynności opodatkowanych VAT.

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (dyrektor KIS) w interpretacji z 15 kwietnia 2019 r. (sygn. 0112-KDIL2-3.4012.122. 2019.1.AS) rozstrzygnął kwestię prawa do odliczenia VAT w związku z realizacją projektu budowy infrastruktury rekreacyjnej. Gmina wskazała we wniosku o interpretację, że planuje realizację inwestycji, której celem jest rozwój niekomercyjnej i ogólnodostępnej infrastruktury turystycznej, rekreacyjnej i kulturalnej.

Realizacja tych założeń stanowi jednocześnie wypełnienie zadań własnych gminy wynikających z ustawy o samorządzie gminnym w zakresie kultury, sportu, turystyki, utrzymania gminnych obiektów użyteczności publicznej, a także wspierania i upowszechniania idei samorządowej. Zakres planowanych prac obejmuje w szczególności wykonanie robót ziemnych, fundamentów, konstrukcji ścian i stropodachu, pokrycia dachowego oraz stolarki okiennej i drzwiowej. Infrastruktura wykonana w ramach inwestycji będzie udostępniana...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11378

Wydanie: 11378

Spis treści
Zamów abonament