Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Za krem udający naturalny grozić ma 100 tys. zł kary

11 czerwca 2019 | Prawo | Karolina Kowalska

Od 1 lipca nie będzie można nazywać hipoalergicznym kosmetyku z alergenami. karolina kowalska

 

Koniec z nabieraniem potencjalnych nabywców na „naturalność" i „ekologiczność" kosmetyku. Za zamieszczanie nieprawdziwych informacji grozić mają kary od 10 tys. do 100 tys. zł.

Producent nie będzie mógł napisać na opakowaniu, że produkt jest hipoalergiczny, jeśli nie poprze tego dowodami – np. wynikami badań klinicznych. Taka zasada wynika z załącznika III i IV dokumentu technicznego Komisji Europejskiej w sprawie oświadczeń dotyczących produktów kosmetycznych.

Balsam się nie pieni

Rok 2019 jest dla producentów kosmetyków szczególny. Od 1 stycznia obowiązuje nowelizacja ustawy o produktach kosmetycznych z 4 października 2018 r., która reguluje odpowiedzialność producentów i dystrybutorów. Od 1 lipca w życie wchodzą zaś przepisy zawarte w załącznikach unijnego dokumentu technicznego, dotyczące nowych zasad w ocenie poprawności stosowania deklaracji „free from" (tłumaczone jako „nie zawiera" lub „wolny...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11378

Wydanie: 11378

Spis treści
Zamów abonament