Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Przekręt na sklep internetowy

11 czerwca 2019 | Rzeczpospolita Cyfrowa | Katarzyna Kucharczyk
źródło: Rzeczpospolita

Ponad 3,7 tys. incydentów odnotował w zeszłym roku zespół CERT Polska. Przybywa zgłoszeń dotyczących fałszywych sklepów internetowych oraz witryn imitujących usługi pośredników płatności.

 

Średni czas korzystania z internetu przez polskich nastolatków wynosi aż 4 godziny i 12 minut na dobę – wynika z badania przeprowadzonego przez NASK. W poprzedniej edycji badania średnia wynosiła 3 godziny i 40 minut. Nastolatki praktycznie nie rozstają się ze smartfonami. Aż 94 proc. wskazuje, że to właśnie za pomocą tego narzędzia najczęściej korzysta z internetu.

Jak wykorzystać internet na codziennych zajęciach w szkole? Czy nowoczesność to tylko technologia? To m.in. na te pytania szukali odpowiedzi eksperci podczas Kongresu Edukacyjnego, zorganizowanego przez NASK w warszawskim Centrum Nauki Kopernik. Zaprezentowano tam również praktyczne rozwiązania, które można zastosować w szkołach w całej Polsce.

Edukacja priorytetem

Dyskutowano też o możliwościach związanych z Ogólnopolską Siecią Edukacyjną. W ramach tego rządowego programu szkoły uzyskają możliwość bezpłatnego korzystania z szerokopasmowego internetu. Dyrektor NASK Jacek Leśkow podkreśla, że wszyscy uczniowie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11378

Wydanie: 11378

Spis treści
Zamów abonament