Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Teraz na raty nawet bilety lotnicze

11 czerwca 2019 | Ekonomia
źródło: Rzeczpospolita

Polacy kupują w kredycie nie tylko elektronikę, ale też meble czy produkty luksusowe. Holendrzy właśnie rozszerzają tę listę o loty. piotr mazurkiewicz

 

Co drugi Polak nie widzi w kupowaniu na raty nic złego, nieco więcej jest miłośników rat wśród Łotyszów, ale tylko o 1 pkt proc. Dlatego aż dziwne, że nikt nie wpadł wcześniej na pomysł, by w formie ratalnej oferować także bilety lotnicze. Niszę tę chce właśnie wypełnić holenderski startup Flymble. Jak dowiedziała się „Rzeczpospolita", Polska jest jego trzecim rynkiem, po Holandii i Wielkiej Brytanii. Serwis ruszył w naszym kraju kilka dni temu.

Podróż na raty

– Polacy są bardzo otwarci na wszelkie nowości technologiczne. Wystarczy spojrzeć, jak dobrze przyjęły się tutaj płatności zbliżeniowe, telefoniczne czy platformy streamingowe. Dlatego widzimy ogromny potencjał rozwoju w Polsce – mówią „Rzeczpospolitej" Henry Wynaendts i Vincent Hus, założyciele Flymble. – W nadchodzących miesiącach chcemy znaleźć się w pierwszej dziesiątce ulubionych platform podróżniczych Polaków. Mamy też ambitne plany dalszego rozwoju: do końca 2020 r. chcemy działać na co najmniej dziesięciu rynkach – dodają.

Firma informuje, że za jej pośrednictwem można obecnie wybierać bilety z oferty ponad 530 linii lotniczych z całego świata. W okresach promocyjnych, jak choćby teraz, oprocentowanie raty wynosi 0 proc., a w pozostałych – od 6,5 do 10 proc.

Sprzedaż w systemie ratalnym od dekad cieszy się popularnością, ale rynek jak każdy inny...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11378

Wydanie: 11378

Spis treści
Zamów abonament