Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE
POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA

W tym sezonie „lastów” nie będzie

11 czerwca 2019 | Wakacje z biurem podróży | Filip Frydrykiewicz
źródło: Rzeczpospolita

Prognozy | Turcja, Grecja i Bułgaria to trzy kraje, w których Polacy najchętniej będą w tym roku spędzać wakacje. 
Koszt wypoczynku nad ciepłym morzem nie będzie praktycznie większy niż rok temu.

 

Druga pod względem wielkości w kraju sieć agencyjna, sprzedająca oferty biur podróży, Travelplanet.pl, podsumowała dotychczasową sprzedaż wyjazdów na lato. Okazuje się, że mimo zeszłorocznego bardzo dynamicznego wzrostu (35 proc.), w tym roku chętnych na zagraniczne wakacje jeszcze przybyło – sprzedaż wzrosła o 10 proc.

Tak dobry wynik rzecznik Travelplanet.pl Jarosław Kałucki przypisuje między innymi obowiązywaniu Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego, dzięki któremu pieniądze klientów są zabezpieczone w stu procentach, a w konsekwencji ludzie nie boją się kupować wyjazdów wakacyjnych wiele miesięcy wcześniej, w tak zwanym okresie first minute. W razie niepowodzenia biznesowego touroperatora każdy jego klient odzyska całą wpłaconą kwotę. Chyba że zdążył skorzystać z wykupionej imprezy i pojechał już na wakacje. Wtedy dokończy wypoczynek i bez jakichkolwiek trudności wróci do domu.

Co czwarty klient chce do Turcji

Według danych Travelplanet w tym sezonie nastąpiła zmiana na miejscu najpopularniejszego kierunku wyjazdów zorganizowanych. Turcja zdetronizowała zajmującą tę pozycję przez trzy ostatnie lata Grecję. Do połowy maja letnie wakacje (pod uwagę wzięto okres od 15 czerwca do 15 września) w Turcji zarezerwowało 25 proc. klientów sieci agencyjnej. Rok temu było to niecałe 20 proc.

Grecja przesunęła się na...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA
Wydanie: 11378

Wydanie: 11378

Spis treści
Zamów abonament