Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Touroperatorzy 2018 – Itaka, TUI i Rainbow na podium

11 czerwca 2019 | Wakacje z biurem podróży
źródło: Rzeczpospolita
źródło: Shutterstock

Ranking | Najwięcej klientów 
i przychodów miała Itaka, najwięcej zarobił TUI Poland, a najszybciej rósł Best Reisen – tak w skrócie wygląda podsumowanie zeszłego roku 
w turystyce wyjazdowej.

 

Zeszły rok przyniósł imponujący wzrost biznesu turystycznego. Z biurami podróży wyjechała na wycieczki lotnicze rekordowa liczba ponad 7,4 miliona klientów, o 35,2 procent więcej niż rok wcześniej*.

Jak wskazuje prezes Instytutu Badania Rynku Turystycznego Traveldata Andrzej Betlej, był to wynik napływu na rynek nowych klientów z tak zwanej Polski B, którzy poczuli, że zagraniczne wakacje są w zasięgu ich możliwości finansowych. Przyczyniły się do tego stabilizacja gospodarcza (mniejsza obawa o pracę), wzrost wynagrodzeń i program socjalny rządu nazywany w skrócie 500+.

Ale nie tylko – biura podróży, zachęcone bardzo dobrą sprzedażą wycieczek w pierwszych miesiącach (tzw. first minute), zaoferowały dużo więcej wyjazdów niż rok wcześniej. Ta kalkulacja okazała się jednak przesadzona. Podaż...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11378

Wydanie: 11378

Spis treści
Zamów abonament