Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jak świadomie zagłosować

30 sierpnia 2019 | Prawo
Kalendarz wyborczy 2019
źródło: Rzeczpospolita
Kalendarz wyborczy 2019
źródło: Rzeczpospolita

Otoczeni informacyjnym chaosem przestajemy rozumieć podstawowe zasady funkcjonowania państwa, tracimy wiedzę o zakresie kompetencji i odpowiedzialności organów sterujących życiem kraju. W skrajnych przypadkach, tracimy nawet zainteresowanie czynnym uczestnictwem w życiu publicznym.

A przecież mamy na nie wpływ!

Kierując się potrzebą upowszechniania rzetelnej wiedzy o Polsce, jej państwie i ustroju, partnerzy projektu „Inicjatywa edukacji obywatelskiej" podjęli się zadania wprowadzania do przestrzeni publicznej kompetentnie opracowanych i w sposób przystępny udostępnianych fundamentalnych pojęć i informacji.

Naszym celem jest możliwie obiektywna, wszechstronna prezentacja wiedzy, który ułatwi obywatelom czynne i rozumne uczestnictwo w życiu politycznym, społecznym i gospodarczym Polski.

„Przewodnik po wyborach parlamentarnych 2019" pomogli nam przygotować „Rzeczpospolita", PKN Orlen oraz związki samorządów terytorialnych.

„Przewodnik" oraz „Słowniczek wyborczy" dostępne będą na stronach internetowych samorządów terytorialnych, „Rzeczpospolitej" – rp.pl, oraz na stronie serwisu Wiedza i Edukacja – Polska (www.wiep.pl) – zarówno w formacie PDF, jak i wersji online.

Informacje podstawowe

- Jak się tworzy okręgi wyborcze, zasada podziału mandatów oraz czym różni się spis od...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11445

Wydanie: 11445

Spis treści

Reklama

Zamów abonament