Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jeśli robić selfie, to koniecznie na peronie, a nie na lotnisku

30 sierpnia 2019 | Ekonomia
źródło: Rzeczpospolita

Szwedzcy celebryci chętnie fotografują się na dworcach kolejowych. Ale modne zachowania nie wystarczą. Potrzebne są potężne inwestycje i zmiany w prawie. danuta walewska

 

W Szwecji w tej chwili do dobrego tonu należy stwierdzenie, że zrezygnowało się z podróży lotniczych. O takiej rezygnacji poinformowała śpiewaczka operowa Malena Ernman, matka kilkunastoletniej aktywistki działającej na rzecz przeciwdziałania ociepleniu klimatu Grety Thunberg. Szwedzcy celebryci chętnie fotografują się na peronach dworców kolejowych, unikając eksponowania swojej obecności na lotniskach.

Holenderska linia KLM zachęca, by nie korzystać z samolotu, kiedy do pokonania ma się dość krótki dystans. Taka rezygnacja byłaby korzystna i dla środowiska, i dla przewoźnika, bo wiadomo, że na najkrótszych rejsach się nie zarabia.

Lufthansa sprzedaje bilety na podróże łączone pociąg/samolot.

Transport lotniczy zobowiązał się, i to mimo nieustannego wzrostu przewozów, że od roku 2020 emisje nie będą już rosły, natomiast w 2050 r. spadną do połowy poziomu z 2005 r.

Jak linie starają się pomóc klimatowi? Starannie wybierają jak najkrótsze trasy przelotów, tankują mieszanki paliw, zmniejszają wagę wyposażenia na pokładzie samolotu, coraz częściej usuwają...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11445

Wydanie: 11445

Spis treści

Reklama

Zamów abonament