Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Czy sztuczna pszczoła wygra z zombie

30 sierpnia 2019 | Ekonomia
źródło: Rzeczpospolita

Co najmniej kilkanaście ciekawych polskich gier wejdzie do sprzedaży 
w najbliższych tygodniach. Które z nich mają szansę stać się hitami? katarzyna kucharczyk

 

W piątek w godzinach wieczornych polskiego czasu „Blair Witch" – czyli najnowsza gra autorstwa Bloober Teamu – zadebiutuje na PC i konsoli. To horror, który powstał na podstawie kultowego filmu z końca lat 90., wyprodukowanego przez Lionsgate. Gra dostępna będzie na platformie Steam i w sklepie Microsoft Store. Bloober Team pokłada w niej duże nadzieje. W ciągu ostatnich tygodni gra skokowo zyskuje na popularności. Na kanale spółki materiały filmowe związane z nową grą zostały wyświetlone ponad półtora miliona razy.

Każdy znajdzie coś dla sobie

Polski rynek gier wideo ma wartość ponad 2 mld zł. Działa na nim ponad 300 studiów. Największe są CD Projekt i Techland. One swoje kluczowe gry – czyli „Cyberpunka 2077" i „Dying Light 2" – wypuszczą wiosną przyszłego roku. To jednak nie znaczy, że w międzyczasie nie będzie się dużo działo.

Nowe produkcje szykuje chociażby 11 bit studios. Już 3 września na rynek trafi gra z wydawnictwa „Children of Morta" w wersji na komputery PC. Tytuł zadebiutuje też, w połowie października, na konsole Xbox One, PS4 i Nintendo Switch. Grzegorz Miechowski, szef 11 bit studios uważa, że potencjał sprzedażowy tego tytułu jest co najmniej porównywalny z „Moonlighterem", który odniósł rynkowy sukces. Równie duże nadzieje wiąże z zaplanowaną na 11 października premierą...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11445

Wydanie: 11445

Spis treści

Reklama

Zamów abonament