Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pozwolenia na emisję duszą elektrociepłownie

30 sierpnia 2019 | Ekonomia
źródło: Rzeczpospolita

Warto przyglądać się dramatowi w Andrychowie. Lokalne zakłady ciepłownicze mogą się okazać najsłabszym ekonomicznie ogniwem systemu energetycznego. MARIUSZ JANIK

 

Miarka się przebrała – do takiego wniosku musieli dojść księgowi Tauronu. Koncern odciął w tym tygodniu od dostaw prądu położoną w Małopolsce elektrociepłownię Andrychów. Przestoje w dostawach prądu dotknęły kilkudziesięciu miejscowych firm, a 20 tys. mieszkańców grozi brak ciepłej wody.

Interwencja Tauronu może być zaledwie początkiem. – Obecnie Elektrociepłownia Andrychów nie jest w stanie regulować bieżących płatności w stosunku do partnerów instytucjonalnych, np. Tauron Dystrybucja czy PGNiG, oraz spłacać rosnących innych zobowiązań – informował burmistrz Andrychowa Tomasz Żak już w połowie miesiąca. W tym samym czasie do firmy wchodził komornik, co definitywnie przypieczętowało mizerię elektrociepłowni.

– Utrzymanie się takiej sytuacji grozi w najbliższej perspektywie zaprzestaniem podstawowej działalności tej spółki – dorzucał burmistrz. Miasto, które dotychczas miało...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11445

Wydanie: 11445

Spis treści

Reklama

Zamów abonament