Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Tradycja zobowiązuje do innowacji

30 sierpnia 2019 | Ekonomia
źródło: materiały prasowe

UDT stawia na elektroniczną komunikację z klientami 
– mówi Piotr Majcherkiewicz, dyrektor Departamentu Informatyki Urzędu Dozoru Technicznego. materiał powstał 
we współpracy z udt

 

Rozwój społeczeństwa informacyjnego wiąże się z koniecznością eliminowania różnorakich barier. Jak ocenia pan zmiany, jakie zachodzą w e-administracji? Czy nowoczesne systemy informatyczne są w stanie pokonać przyzwyczajenia urzędników i obywateli, przywiązanych do papieru i niechętnych do posługiwania się dokumentami w postaci elektronicznej?

Zachowaniem użytkowników kierują lenistwo i pragmatyzm. Mówię o pozytywnym lenistwie – skłonności do wybierania najprostszej drogi do celu – w tym wypadku do załatwienia konkretnej sprawy. Jeśli uznają, że cel – czyli usługa – jest atrakcyjny, możemy liczyć na ich zaangażowanie. Jeśli trzeba, sami poszukają wiedzy, zadadzą pytania do społeczności w sieci.

Wdrażanie usług elektronicznych w domenie administracji jest z definicji trudne. Wynika to ze skali projektów – mówimy o wielomilionowej grupie odbiorców. Dodatkowo same procesy są uwikłane w gąszcz obowiązujących przepisów, które najczęściej powstawały w erze przedsmartfonowej. Papier jednak przestaje być wygodny. Dostęp online, brak konieczności...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11445

Wydanie: 11445

Spis treści

Reklama

Zamów abonament