Lotnisko Chopina: Pasażerom ma być łatwiej
Odprawy paszportowe w cyfrowych bramkach biometrycznych, zdalna rezerwacja miejsc na parkingu, nowa wyszukiwarka połączeń oraz możliwość wykupienia usług poprawiających komfort podróży – to innowacyjne ułatwienia na warszawskim Lotnisku Chopina. PARTNEREM PUBLIKACJI JEST PRZEDSIĘBIORSTWO PAŃSTWOWE PORTY LOTNICZE
Dzięki zmianom pasażerom będzie łatwiej, a procedury odprawy znacznie przyspieszą, co spowoduje skrócenie kolejek do odprawy tradycyjnej. Łatwiej i taniej można także zaparkować.
Jak działają bramki biometryczne? Najpierw trzeba zeskanować swój paszport lub dowód osobisty. Potem stanąć w wyznaczonym miejscu i zaczekać, aż cyfrowe lustro z modułem biometrycznym zeskanuje twarz i przepuści lub wstrzyma pasażera. Maszyna skanuje m.in. źrenice, trudno więc mówić o pomyłce. Jeśli nie rozpozna twarzy, należy przejść odprawę w tradycyjny sposób – ze strażnikiem granicznym.
Warunek jest jeden – pasażer musi posiadać paszport lub dowód biometryczny. Z nowych bramek mogą korzystać obywatele Unii Europejskiej, Szwajcarii, Islandii, Liechtensteinu i Norwegii. Na Lotnisku Chopina znajduje się 20 takich bramek. Dziesięć dla przylatujących do strefy Schengen i dziesięć dla odlatujących z niej. Skaner połączony jest z bazami danych osób...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta