Polska może jeszcze zostać europejskim pionierem w 5G
W połączeniu z istniejącymi centrami badawczo-rozwojowymi szacujemy wartość inwestycji i produkcji w Polsce na 5 mld zł rocznie – mówi Arun Bansal, wiceprezes koncernu Ericsson. Paweł Rożyński
Zwiększacie obecność w Polsce i produkcję sprzętu 5G w zakładzie w Tczewie. Dlaczego Polska, a nie np. tańsze Chiny lub – pozostając w Europie – Irlandia, która stawia na inwestycje high-tech?
Na miejsce realizacji naszej inwestycji wybraliśmy Polskę, ponieważ wspólnie z polskimi operatorami jesteśmy gotowi na przyspieszenie budowy sieci 5G w kraju. W Polsce realizowaliśmy wiele projektów dotyczących technologii 5G. Nasza wiedza ekspercka, produkcja w Tczewie i ambicje Polski, aby stać się liderem w gospodarce cyfrowej, idealnie się uzupełniają.
Wybraliśmy Polskę, bo znajduje się tu największy ośrodek badań i rozwoju w Europie Środkowo-Wschodniej znany z bogatej tradycji w zakresie nauki i matematyki. W Polsce swoje centra badań i rozwoju założyło kilka międzynarodowych firm. Dostępność wysoko wykwalifikowanych pracowników, działalność uczelni wyższych i wsparcie władz czyni Polskę idealnym miejscem dla naszej firmy.
Operatorzy mogą teraz zarządzać sieciami zaprojektowanymi przez polskich programistów i wyprodukowanymi w Polsce. Decyzja o realizacji inwestycji tutaj wpisuje się w nasz globalny łańcuch dostaw, którego celem jest zapewnienie, abyśmy byli blisko naszych klientów i realizowali dostawy szybko...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta