Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pakiet medyczny niezbędny w firmie

28 października 2019 | Podatki i księgowość | Monika Pogroszewska

Przedsiębiorca odliczy wydatki na prywatne ubezpieczenie medyczne dla osób zatrudnionych, członków ich rodzin oraz partnerów życiowych.

Skarbówka nie ma wątpliwości, że możliwość korzystania z pakietów medycznych wpływa na poprawę zdrowia pracowników, a przez to wydajność pracy. Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej potwierdził w interpretacji z 15 października 2019 r. (0111-KDIB1-3.4010. 310.2019.3.MBD), że kosztem uzyskania przychodu mogą być wydatki na ubezpieczenie nie tylko osób zatrudnionych w firmie, ale także dla członków ich rodzin oraz partnerów życiowych.

Sprawa dotyczyła spółki, która zamierza współfinansować pracownikom prawo do korzystania z pakietów medycznych. Pod uwagę brane są trzy rodzaje pakietów: wyłączenie dla pracownika, dla pracownika i jego małżonka (lub partnera życiowego), dla pracownika i członków jego...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11495

Wydanie: 11495

Spis treści

Reklama

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament