Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jaka część wynagrodzenia dla pracownika IT z 50-proc. kosztami

28 października 2019 | Podatki i księgowość | Izabela Abo Taleb

Wyliczenie wartości honorarium autorskiego dla celów stosowania podwyższonych kosztów uzyskania przychodu nie może być uzależnione jedynie od czasu pracy poświęconego przez pracownika na stworzenie 
utworu.

Tak wynika z interpretacji indywidualnej dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z 28 sierpnia 2019 r. (0114-KDIP3-3.4011. 280.2019.2.AK).

W spółce został utworzony dział IT zajmujący się projektowaniem i wdrażaniem rozwiązań dla systemów informatycznych zarówno dla spółki (wnioskodawcy), jak i dla podmiotów powiązanych. Działalność ta obejmuje również prace w zakresie badawczo-rozwojowym. Pracownicy działu IT skupiają się na rozwoju technologii, a ich zadania co do zasady układają się w następujące fazy programowania:

- faza projektowania aplikacji,

- faza programowania,

- faza testowania,

- faza utrzymania.

Spółka planuje objęcie pracowników działu IT strukturą wynagradzania z zastosowaniem autorskich praw majątkowych. W celu ustalenia ich wysokości, spółka planuje przyjąć metodologię polegającą na wycenie poszczególnych rezultatów pracy twórczej powstających w dziale IT. Spółka planuje w sposób jednoznaczny i rzeczywisty ustalać...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11495

Wydanie: 11495

Spis treści

Reklama

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament