Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Boom na miejskie magazyny

28 października 2019 | Życie Regionów | Aneta Gawrońska
7R City Flex Łódź I spółki 7R, która rozwija sieć miejskich magazynów
źródło: materiały prasowe
7R City Flex Łódź I spółki 7R, która rozwija sieć miejskich magazynów

Miejskich hal firmy nie boją się budować spekulacyjnie, nie na zamówienie. Wynajmują się na pniu już w czasie budowy.

 

Spekulacyjnie powstają wszystkie parki Ideal Idea. – Komercjalizacja odbywa się na etapie budowy – mówi Jędrzej Dużyński, prezes Ideal Idea Formad. – Gdy dobiega końca, budynki są zwykle zapełnione, a powierzchnie przygotowane pod klucz. Najemcy pozostaje wstawienie mebli do biura i może rozpoczynać działalność. Standardowe moduły magazynowe mają od 500 do 800 mkw. Do każdego można wynająć od ok. 100 mkw. biura.

Magazyny SBU Ideal Idea buduje od ponad dziesięciu lat. – Wzrost zapotrzebowania na takie powierzchnie wynika tak z dobrej koniunktury gospodarczej, jak i rozwoju branży e-commerce – wyjaśnia prezes Dużyński. – Coraz więcej firm decyduje się na sprzedaż internetową. Kluczowy jest czas dostawy towaru. Nasze kolejne projekty ilustrują rozwój last-mile delivery, światowego trendu, który polega na dostarczeniu towaru prosto z magazynu bez dodatkowych pośredników.

To bardziej ekonomiczne rozwiązanie, wymaga jednak znakomitej lokalizacji. Magazyn musi być dobrze skomunikowany ze śródmieściem. Adres musi też zapewniać dobry dojazd ciężarówkom, które dowożą towary z magazynów pozamiejskich.

Biuro z dobrym dojazdem

Atutem takich obiektów są także wysokiej klasy biura. – Kładziemy nacisk na architekturę fasady biurowej – mówi prezes Ideal Idea Formad. – Firmy, optymalizując koszty, decydują się na...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11495

Wydanie: 11495

Spis treści

Reklama

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament