Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Producenci nie boją się innowacji

28 października 2019 | Dodatki Jednodniowe
źródło: Shutterstock

Nowości | 
Moda na zdrowie wciąż trwa. Polacy chcą jeść żywność naturalną, bez polepszaczy, sztucznych barwników 
i GMO.

 

Rośnie zainteresowanie produktami ekologicznymi, dla wegan, wegetarian, alergików, sportowców i produktami funkcjonalnymi, które np. wzmacniają odporność czy witalność. Producenci prześcigają się w wymyślaniu nowych, wygodnych opakowań i smaków. Największym zainteresowaniem cieszą się ostatnio maślanki, kefiry i jogurty naturalne.

– Współczesny konsument jest świadomy swoich wyborów i szuka produktów świeżych, naturalnych i zdrowych. W ostatnim czasie obserwujemy duży popyt na napoje fermentowane (maślanki, kefiry, mleko ukwaszane), co pokazuje, że chcemy jeść żywność wolną od sztucznych barwników, konserwantów, polepszaczy. Badania wskazują, że zdecydowana większość z nas szczegółowo czyta etykiety i analizuje skład produktu. Szukamy m.in. produktów wytwarzanych z mleka krów żywionych paszami bez GMO oraz otrzymywanych z mleka organicznego czy wytwarzanych tradycyjnymi metodami. Polska Izba Mleka...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11495

Wydanie: 11495

Spis treści

Reklama

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament