Abecadło warszawskiego Lotniska Chopina
A
jak ACS
Od połowy 2016 roku pasażerów na warszawskim Lotnisku Chopina kontroluje spółka zależna Polskich Portów Lotniczych ACS we współpracy ze Strażą Ochrony Lotniska. Trzon zespołu ACS stanowią pracownicy z wieloletnim doświadczeniem, które zdobywali, pracując m.in. w Straży Granicznej i Straży Ochrony Lotniska.
B
jak Business Lounge – czyli poczekalnia biznesowa
Na Lotnisku Chopina znajduje się pięć takich saloników – Fantazja, Preludium, Polonez (zarządzane przez lotnisko), Mazurek i Bolero (zarządzane przez PLL LOT). Ich nazwy nawiązują do utworów Fryderyka Chopina, patrona warszawskiego portu. Wszystkie wyposażone zostały w tablice z rozkładem lotów, ładowarki do urządzeń mobilnych oraz prysznice. Można tam zjeść, napić się i przeczytać prasę. Dostępne są dla pasażerów podróżujących klasą biznes, uczestników programów lojalnościowych linii lotniczych oraz posiadaczy niektórych kart kredytowych. Prawo wejścia do saloniku można wykupić.
C
jak Celnicy
Czyli oficjalnie Urząd Celny III Port Lotniczy. Jego pracownicy mają coraz więcej pracy, w miarę, jak rośnie rola warszawskiego portu jako lotniska przesiadkowego. Kilkakrotnie już wykryli przemyt narkotyków...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta