Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jak się przygotować na prawniczy rynek przyszłości

26 listopada 2019 | Rzecz o prawie | Agnieszka Poteralska

Część prawników już wkrótce stanie się inżynierami prawa pracującymi 
nie w kancelariach, ale w wyspecjalizowanych firmach technologicznych.

 

Termin LegalTech (legal technology, technologia prawnicza) coraz częściej pojawia się już nie tylko w zagranicznych mediach branżowych, ale także i w polskich. W świecie prawniczym trwają intensywne dyskusje, jak rozumieć to pojęcie oraz jak stosować technologiczne nowości do usprawniania pracy kancelarii i prawników.

Głównie mówi się o rozwiązaniach technologicznych przeznaczonych dla branży prawniczej. Zjawisko to należy ująć jednak szerzej, ponieważ LegalTech to nie tylko narzędzia stworzone wyłącznie dla prawników, ale wszystkie te, które mogą pomóc w świadczeniu usług prawnych i zaspokajać potrzeby klientów lepiej niż do tej pory. Kancelarie stosują bowiem rozwiązania nieprzewidziane stricte dla prawników (np. programy do zarządzania projektami), a mimo to wykorzystują technologię, aby poprawić proces pracy.

Ponadto rośnie liczba wydarzeń technologiczno-prawniczych, jak choćby Global Legal Hackathon, którego światowym zwycięzcą został w tym roku polski zespół inteliLex. Powód jest bardzo prosty – prawnicy muszą zacząć doganiać pozostałe rynki w używaniu technologii.

To jedyny sposób, aby przeciwstawić się rosnącej sile technologicznych gigantów, którzy krok po kroku próbują opanować kolejne branże.

Korzyści dla prawnika

Kolejne raporty i badania...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11518

Wydanie: 11518

Spis treści

Nieprzypisane

Zamów abonament