Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Biała wstążka dla mężczyzny

26 listopada 2019 | Prawo co dnia | Jacek 
Trela

Polskie kobiety bardzo często doświadczają przemocy, głównie domowej, ze względu na płeć, 
a państwo nie ma wypracowanych dostatecznie skutecznych metod walki z tym zjawiskiem.

Kampania „Szesnaście dni przeciw przemocy wobec kobiet", jak co roku, rozpoczęła się 25 listopada. Jej symbolem jest biała wstążka, którą mają w tym czasie nosić mężczyźni. Deklarują w ten sposób, że sami nie są i nie będą sprawcami, ale również nie będą akceptować i milczeć, kiedy dochodzi do przemocy wobec kobiety. Oznacza to też, że będą przeciwstawiać się wszelkim formom tej przemocy. Kampania ma na celu rozpoczęcie dyskusji oraz wspieranie inicjatyw na rzecz przeciwdziałania przemocy zagrażającej zdrowiu i życiu tysięcy kobiet.

Od 28 lat

„Szesnaście dni" zainicjował w 1991 r. Women's Global Leadership Institute przy amerykańskim Uniwersytecie Rutgersa. Od tamtego czasu kampania odbywa się pomiędzy 25 listopada, który jest Międzynarodowym Dniem przeciwko Przemocy wobec Kobiet, a 10 grudnia, czyli Międzynarodowym Dniem Praw Człowieka. Wybór tych dat to symboliczne podkreślenie, że prawa kobiet są prawami człowieka. Jest to największa na świecie kampania poświęcona...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11518

Wydanie: 11518

Spis treści

Nieprzypisane

Zamów abonament