Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Do czego prowadzi ciasnota

26 listopada 2019 | Rzecz o prawie | Anna Nowacka-Issakson

Brak miejsca w więzieniach zawalifikowano jako „wydarzenie specjalne".

Z powodu deficytu miejsca w izbach zatrzymań i aresztach Opieka Penitencjarna powołała narodowy sztab w swoim głównym biurze w Norrköping, by na bieżąco rozwiązywać problemy z przepełnieniem. Kilka miesięcy temu próbowała zaradzić patowi, zwołując kryzysowe spotkanie z innymi władzami kraju. Rozważano osadzanie aresztowanych po dwóch w jednoosobowych celach.

Ciasnota w zakładach penitencjarnych to nie jest zjawisko nagłe, ale problem eskalował. Tylko w tym roku o sytuacji alarmowano kilkakrotnie. W Malmö policja ostrzegała, że nie jest w stanie zająć się podejrzanymi przestępcami. Mundurowym patrolującym w weekend region Południe, którzy transportowali aresztowane osoby, trzykrotnie odmówiono osadzenia podejrzanych w areszcie ze względu na kłopoty z wolnymi miejscami. Podobne przeszkody pojawiły sie w Göteborgu i...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11518

Wydanie: 11518

Spis treści

Nieprzypisane

Zamów abonament